Spotkanie w ramach Akademii Prawa i Biznesu Kubas Kos Gałkowski

Konferencje

14 września 2017

14 września odbyło się spotkanie w ramach Akademii Prawa i Biznesu Kubas Kos Gałkowski, podczas którego Mec. Grzegorz Pobożniak, partner Kubas Kos Gałkowski oraz associates Kubas Kos Gałkowski: Anika Zemowska i Tomasz Sowa, doradzali członkom Podkarpackiego Klubu Biznesu, jak przygotować się do stosowania nowych regulacji z zakresu ochrony danych osobowych.

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które niemal zupełnie zmieni otoczenie prawne i wymogi stawiane przedsiębiorcom w zakresie ochrony danych osobowych. RODO dotyczy wszystkich firm, które gromadzą i wykorzystują dane osobowe osób fizycznych, niezależnie od wielkości i rodzaju prowadzonej działalności. Nowa regulacja to z jednej strony większy poziom ochrony osób fizycznych, ale z drugiej – nowe, trudne i dotąd prawie niepraktykowane wymagania stawiane przed przedsiębiorcami.

Spotkanie miało na celu przybliżenie tej skomplikowanej problematyki i wskazanie podstawowych konsekwencji prawnych, wynikających z wejścia w życie Rozporządzenia.