Agnieszka Trzaska-Śmieszek

W Kubas Kos Gałkowski od

2007

Laureatka rankingu Gazety Prawnej

- Rising Stars 2014

Języki

angielski

Doświadczenie

Adwokat. Specjalizuje się w prawie cywilnym materialnym i procesowym. Reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych, w tym postępowaniach grupowych oraz doradza podmiotom gospodarczym w zakresie szeroko rozumianego prawa cywilnego, gospodarczego i handlowego, w tym aspektów regulacyjnych. Posiada doświadczenie w skomplikowanych sprawach cywilnych, w których pojawiają się problemy z zakresu międzynarodowego prawa prywatnego i międzynarodowego arbitrażu handlowego, a także w sprawach gospodarczych, w tym w sporach między wspólnikami spółek.

Zawsze skoncentrowana na realizacji skutecznej strategii procesowej dostosowanej do danego sporu i Klienta. W swojej praktyce z powodzeniem prowadziła również negocjacje zmierzające do polubownego zakończenia sporów. Skuteczny doradca i negocjator. Uczestniczyła w rozwiązywaniu sporów z branży telekomunikacyjnej, przemysłowej, a także FMCG. Posiada również doświadczenie w projektach z zakresu postępowania upadłościowego oraz w pracach zespołu zapewniającego kompleksową obsługę prawną jednego z wiodących banków w Polsce.

Specjalista z zakresu postępowań grupowych, kieruje zespołem zajmującym się postępowaniami grupowymi prowadzonymi przez KKG. Redaktor naczelna portalu dotyczącego postępowań grupowych w Polsce i na świecie: www.ClassAction.pl. Od 2018 roku członek The Law Reviews Expert Panel oraz autor publikacji na temat postępowań grupowych w Polsce The Class Actions Law Review.

Wyróżnienia i nagrody

  • Wyróżnienie w rankingu Gazety Prawnej - Rising Stars 2014

Członkostwo

  • The Law Reviews Expert Panel
  • ORA Kraków

Edukacja

2018
studia podyplomowe: Prawo Konkurencji, Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk
2014
studia podyplomowe: Prawo Karne Skarbowe i Gospodarcze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego
2011
wpis na listę adwokatów
2007
studia magisterskie: Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego

Kontakt

agnieszka.trzaska@kkg.pl

+48126194050

Prywatnie

interesuje się historią, psychologią, a nadto lubi aktywnie spędzać czas – biega, uprawia turystykę wysokogórską