IX edycja Konkursu Arbitrażowego Lewiatan

Varia

10 czerwca 2022

W dniach 9-10 czerwca odbył się etap ustny (rundy eliminacyjne oraz finał) Konkursu Arbitrażowego Lewiatan, podczas którego drużyny wzięły udział w symulowanych rozprawach arbitrażowych.

Jakub Bojarczuk, Angelika Ziarko oraz Tadeusz Zbiegień, associates KKG, dotarli do etapu ćwierćfinałowego. Gratulujemy im i ich Drużynom, które otrzymały wyróżnienia:

  • Drużyna, w której występowali Angelika Ziarko oraz Tadeusz Zbiegień została wyróżniona nagrodą za najlepszy pozew;
  • Drużyna, w której występował Jakub Bojarczuk została wyróżniona nagrodą za trzecie miejsce w kategorii najlepszy pozew oraz nagrodą za drugie miejsce w kategorii najlepsza odpowiedź na pozew.

Kubas Kos Gałkowski po raz kolejny była partnerem merytorycznym wydarzenia, a nasi prawnicy – dr Rafał Kos, dr Maciej Durbas oraz dr Magdalena Krawczyk przyjęli rolę arbitrów-jurorów.

Konkurs Arbitrażowy Lewiatan to pierwszy i największy w Polsce konkursu typu moot court dla aplikantów adwokackich i radcowskich, organizowany przez Sąd Arbitrażowy Lewiatan. Pozwala na praktyczne wykorzystanie wiedzy o postępowaniach arbitrażowych i jest doskonałą okazją dla aplikantów do kształtowania i sprawdzenia swoich umiejętności występowania przed sądami, w tym w szczególności arbitrażowymi.