Dr Barbara Jelonek-Jarco oraz dr Julita Zawadzka współautorkami publikacji z serii Praxis „Notariat. Czynności notarialne”

Varia

31 marca 2021

Dziś w sprzedaży ukazała się publikacja z serii Praxis Notariat. Czynności notarialne, wyd. C.H.Beck pod redakcją dr. Andrzeja J. Szeredy, której współautorkami są dr Barbara Jelonek-Jarco oraz dr Julita Zawadzka. Publikacja ukazała się pod patronatem Polskiego Instytutu Notarialnego POLINot.

Informacja wydawcy:

Notariat. Czynności notarialne to publikacja, która w ujęciu systemowym omawia wszystkie aspekty pracy notariusza – w tym również związane z prowadzeniem kancelarii. Publikacja stanowi nowość na rynku prawniczym. W sposób kompleksowy Autorzy udzielają Czytelnikowi odpowiedzi na wszelkie problemy, z jakimi może wiązać się dokonywanie czynności notarialnych i sama praca notariusza.

Połączenie zagadnień materialnoprawnych i procesowych w publikacji, pomoże w procesie stosowania prawa w praktyce. System wzajemnych odesłań tworzy gotowe do pracy rozwiązania. Liczne przykłady, wskazówki i odwołania do praktyki orzeczniczej ułatwiają zrozumienie poruszanej tematyki. Publikacja pomaga interpretować istniejące przepisy, które w całości lub fragmentach są cytowane, uwzględnia najnowsze orzecznictwo i dorobek doktryny. Ponadto zawiera inne wzory lub fragmenty klauzul, które są niezbędne, aby skutecznie przygotować akt notarialny. Dzięki precyzyjnej strukturze publikacji, Praxis pozwala Czytelnikowi na szybkie odnalezienie konkretnego zagadnienia.

Fragment dostępny jest pod linkiem.