Specjalizacje

International Desk

Analizujemy.
Wskazujemy rozwiązania.
Realizujemy zamierzenia.

Współpraca międzynarodowa stanowi ważny element naszej działalności. Poprzez działalność w międzynarodowych izbach przemysłowo – handlowych oraz współpracę z kancelariami z Europy, Ameryki Północnej oraz Azji możemy zagwarantować naszym Klientom szybkie i efektywne dostarczenie rozwiązań prawnych również w przypadku dużych, wielowątkowych procesów. Kooperacja ta umożliwia także oferowanie kompleksowych usług prawnych w zakresie transakcji międzynarodowych, z uwzględnieniem zagranicznej jurysdykcji.
Specjalizujemy się nie tylko w obsłudze prawnej przedsiębiorstw zagranicznych, ale również w doradzaniu przedsiębiorstwom rozpoczynającym działalność lub mających zamiar rozpocząć działalność w Polsce. Znamy specyfikę i zasady pracy naszych Klientów.

Nasze specjalizacje

German Desk

Wieloletnie doświadczenie  w obsłudze Klientów niemieckojęzycznych skłoniło nas do wyodrębnienia w German Desk. Członkowie tego zespołu biegle władają językiem niemieckim, a także posiadają praktyczną znajomość realiów gospodarczych oraz niemieckiego, jak i austriackiego systemu prawnego.

German Desk świadczy kompleksową obsługę prawną Klientów z państw niemieckojęzycznych. Prowadzimy transgraniczne spory sądowe i arbitrażowe oraz negocjacje, obsługujemy międzynarodowe transakcje (w zakresie prawa polskiego, niemieckiego i umów międzynarodowych), doradzamy firmom współpracującym z inwestorami z państw niemieckojęzycznych.  Rozumiemy sposób prowadzenia biznesu i kulturę prawną naszych Partnerów.

German Desk to zespół prawników z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze Klientów niemieckojęzycznych.

French Desk

Od pięciu lat Francja jest największym zagranicznym inwestorem w Polsce. Intensywność wymian handlowych pomiędzy tymi krajami zwiększa się z każdym rokiem. Kancelaria Kubas Kos Gałkowski jest dumna z możliwości zapewniania obsługi prawnej oraz pomocy w rozwijaniu stosunków handlowych podmiotów francuskich w Polsce.

French Desk stanowi zespół doświadczonych prawników w szeroko rozumianym prawie gospodarczym, mówiących biegle w języku francuskim i doskonale znających francuską kulturę pracy.  Zespół zapewnia wysokiej klasy obsługę prawną i doradztwo podmiotom już prowadzącym działalność gospodarczą, jak również  służy pomocą prawną przedsiębiorstwom rozpoczynającym działalność lub mającym zamiar rozpocząć działalność w Polsce.

Pracami departamentu kieruje adw. Wojciech Wandzel.

Italian Desk

Kancelaria Kubas Kos Gałkowski wyodrębniła również w swej strukturze Italian Desk. Zespół świadczy usługi w szerokim spektrum spraw dotyczących działalności gospodarczej prowadzonej w Polsce, jak również  służy pomocą prawną przedsiębiorstwom dopiero rozpoczynającym działalność lub mającym zamiar rozpocząć działalność na terenie naszego kraju.

Realizujemy również złożone projekty międzynarodowe, wymagające zaangażowania zagranicznych kancelarii prawnych, dlatego też w ramach Italian Desk nawiązaliśmy stałą współpracę z Studio Legale Guida Senatore & Associates z siedzibą w Rzymie oraz oddziałami w Neapolu, Mediolanie, Bergamo oraz Cava de’Tirreni.

Na czele departamentu stoi avv. Vinzenzo Senatore.

Asian Desk

Doświadczenie zawodowe naszych prawników zdobywane w Japonii oraz w Chinach, a także zainteresowanie azjatyckich firm inwestycjami w Polsce przyczyniło się do wyodrębnienia Asian Desk Kubas Kos Gałkowski. Naszym celem jest wsparcie azjatyckich inwestorów rozpoczynających działalność lub mającym zamiar rozpocząć działalność w Polsce.

Zespół Asian Desk to specjaliści posiadający zarówno wykształcenie jak i doświadczenie w zakresie współpracy z krajami Dalekiego Wschodu, w szczególności z Japonią, Chinami oraz Koreą Południową. Nasze przygotowanie pozwala nam rozumieć specyfikę kultury biznesowej i prawnej wskazanych krajów i zapewnić wszechstronną pomoc prawną. W ramach złożonych projektów współpracujemy z kancelariami prawnymi z większości krajów Dalekiego Wschodu, w tym m.in. z Japonii, Korei Południowej, Hongkongu, Singapuru, czy Wietnamu.

Pracami departamentu kieruje adw. Aleksandra Czubak.

Zespół