Mec. Patrycja Wysocka moderatorką panelu Warsaw Day poświęconego wpływowi geopolityki i globalnych trendów na spory energetyczne w Europie Środkowo-Wschodniej

Konferencje

24 maja 2024

World Arbitration Update (WAU) było zdecentralizowanym forum, które dostarczyło globalnej społeczności aktualnych informacji na temat ważnych zagadnień oraz kwestii pojawiających się w arbitrażu inwestycyjnym, międzynarodowym arbitrażu handlowym oraz międzynarodowym prawie publicznym.

Panele WAU miały dynamiczny format, w którym prezenter najpierw przedstawiał aktualne informacje na temat kwestii tematycznych panelu, prezentując między innymi odpowiednie traktaty i międzynarodowe normy zwyczajowe, a także orzecznictwo.

Po prezentacji następowała otwarta dyskusja panelistów – praktyków, prawników reprezentujących inwestorów, prawników reprezentujących państwa, arbitrów, przedstawicieli organizacji międzynarodowych i centrów arbitrażowych oraz przedstawicieli środowisk akademickich. Po każdym panelu uczestnicy WAU i paneliści mogli skorzystać z przestrzeni networkingowej w salach konferencyjnych, gdzie mogli się spotkać i nawiązać kontakty.

W środę, 22 maja, odbył się panel poświęcony Europie Środkowo-Wschodniej – Warsaw Day! Podczas panelu, którego moderatorką była Patrycja Wysocka, partner i co-leader Praktyki Energy and Natural Resources w KKG, omawialiśmy wpływ geopolityki i globalnych trendów na spory energetyczne w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dzięki KKG jako jednemu ze sponsorów wydarzenia, World Arbitration Update 2024 okazał się istotną platformą umożliwiającą prowadzenie dyskusji i zyskanie wglądu w ewoluujący krajobraz arbitrażu międzynarodowego.