Konkurs Arbitrażowy Lewiatan i Turniej Arbitrażowy „Mistrz Arbitrażu 2024”

Wyróżnienia

17 czerwca 2024

Miniony tydzień obfitował w sukcesy naszych aplikantów, aż w dwóch konkursach arbitrażowych.

W dniach 13-14 czerwca odbył się etap ustny (rundy eliminacyjne oraz finał) Konkursu Arbitrażowego Lewiatan, podczas którego drużyny wzięły udział w symulowanych rozprawach arbitrażowych.

  • Drużyna, w której występowali Magdalena Junak, Artur Zygmunt, Jakub Bojarczuk oraz Katarzyna Sobol została wyróżniona nagrodą za drugie miejsce oraz nagrodą za najlepszą odpowiedź na pozew;
  • Drużyna, w której występowali Karolina Chowaniec, Tomasz Baran, Marcin Partyka oraz Sergiusz Żełobowski została wyróżniona nagrodą za trzecie miejsce oraz nagrodą za najlepszy pozew.

Konkurs Arbitrażowy Lewiatan to pierwszy i największy w Polsce konkursu typu moot court dla aplikantów adwokackich i radcowskich, organizowany przez Sąd Arbitrażowy Lewiatan. Pozwala na praktyczne wykorzystanie wiedzy o postępowaniach arbitrażowych i jest doskonałą okazją dla aplikantów do kształtowania i sprawdzenia swoich umiejętności występowania przed sądami, w tym w szczególności arbitrażowymi.

Dnia 13 czerwca odbył się finał Turnieju Arbitrażowego dla aplikantów radcowskich „Mistrz Arbitrażu 2024” organizowany przez Krajową Izbę Radców Prawnych.

  • Drużyna, w której występowali Tomasz Baran i Marcin Partyka, zwyciężyła w finale i tym samym zdobyła tytuł laureata konkursu.

Finaliści przeprowadzili symulację rozprawy arbitrażowej przed doświadczonymi arbitrami, która umożliwiła aplikantom praktyczne wykorzystanie wiedzy o postępowaniu arbitrażowym oraz była idealną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w występowaniu przed sądem arbitrażowym.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników!