Joanna Szlachta

W Kubas Kos Gałkowski od

2017

Kontakt

joanna.szlachta@kkg.pl

+48126194014

Języki

angielski, hiszpański, niemiecki

Doświadczenie

Radca prawny. Specjalizuje się w prawie cywilnym materialnym i procesowym, a także w prawie spółek. Współpracuje z zespołem zajmującym się sporami korporacyjnymi oraz prawem upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Ponadto w obszarze jej zainteresowań znajduje się prawo pracy, alternatywne metody rozwiązywania sporów oraz prawo międzynarodowe publiczne, w szczególności kwestie związane z ochroną praw człowieka. Specjalizuje się w reprezentowaniu klientów przed sądami w sprawach z zakresu prawa pracy oraz w postępowaniach karnych dotyczących wypadków przy pracy. Zajmuje się kompleksową obsługą spółek, zarówno polskich, jak i zagranicznych, w tym przygotowywaniem dokumentów z zakresu prawa pracy, między innymi umów o pracę i umów cywilnoprawnych, czy wewnętrznej dokumentacji pracodawcy. Posiada rozległe doświadczenie we współpracy z podmiotami zagranicznymi, obejmujące dostosowywanie globalnej polityki zatrudnienia do zasad prawa polskiego. Doradza w szerokim zakresie zagadnień związanych z prawem pracy, w tym w odnoszących się do zatrudniania cudzoziemców, obowiązków prawnych pracodawcy czy rozwiązywania stosunku pracy.

Posiada doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej klientów polskich i zagranicznych, z branży nieruchomości oraz przemysłowo-produkcyjnej, zarówno na etapie negocjacji, jak również na etapie sporu sądowego, a następnie postępowania egzekucyjnego. Uczestniczy w postępowaniach z zakresu prawa cywilnego, prawa gospodarczego oraz prawa administracyjnego. Brała udział w tworzeniu strategii procesowych w skomplikowanych sprawach cywilnych. Zajmuje się badaniem prawnym spółek i audytami korporacyjnymi oraz doradza w procesach negocjowania i zawierania umów dla inwestorów krajowych, jak również zagranicznych.

Członkostwo

  • OIRP Kraków

Edukacja

2023

studia podyplomowe: Prawo pracy na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego

2020

wpis na listę radców prawnych

 

Szkoła Prawa Hiszpańskiego: Uniwersytet w Granadzie, Uniwersytet w Alicante, Uniwersytet Jagielloński

2016

studia magisterskie: Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego

 

Szkoła Prawa Niemieckiego: Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg, Johannes Gutenberg-Universität Mainz, Uniwersytet Jagielloński

2015
stypendium na Uniwersytecie w Sewilli, Hiszpania
2013
studia licencjackie: Filologia Hiszpańska na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego

Prywatnie

pasjonatka siatkówki, kultury Półwyspu Iberyjskiego oraz podróży