Aleksandra Czubak

W Kubas Kos Gałkowski od

2014

Kontakt

aleksandra.czubak@kkg.pl

+48126194040

Języki

angielski, japoński

Doświadczenie

Adwokat. Specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie rzeczowym oraz prawie spadkowym, rodzinnym i opiekuńczym. Interesuje się również międzynarodowym prawem prywatnym i prawem karnym.

Jej wcześniejsze doświadczenie obejmuje świadczenie usług negocjacyjnych klientom polskim i zagranicznym oraz reprezentowanie klientów w postępowaniach przed sądami powszechnymi. Ma też doświadczenie w przygotowywaniu pism procesowych z zakresu prawa cywilnego oraz strategii procesowych w sporach cywilnych.

Interesuje się także kwestiami prawnymi i ekonomicznymi regionu Azji i Pacyfiku i współpracą państw tego regionu z Polską. Koordynator Asian Desk Kubas Kos Gałkowski, nadzoruje prace Japan Desk – zespołu świadczącego pomoc prawną dla inwestorów z Japonii. Od 2021 r. wykładowca Prawa Umów Japońskich w Szkole Prawa i Kultury Japońskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Przygotowuje pracę doktorską dotyczącą wpływu czynników kulturowo-prawnych na wzajemne relacje gospodarcze pomiędzy Polską i Japonią na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wyróżnienia i nagrody

    • Nominowana w Konkursie Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2019, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną oraz Wydawnictwo Wolters Kluwer, wyróżniającym młodych prawników, którzy swoją wiedzą, osiągnięciami oraz postawą społeczną realizują najwyższe standardy świadczenia usług prawnych

 

  • Stypendium Asia Pacific Regional Forum (APF) przy International Bar Association

Członkostwo

  • ORA Kraków

Edukacja

od 2018

studia doktoranckie na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego

2015

wpis na listę adwokatów

2013

Studia Dalekowschodnie (Język japoński i kultura Japonii) w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

 

staż w Ambasadzie RP w Tokio

2011

studia magisterskie: Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego

Prywatnie

miłośniczka podróży, fotografii oraz kultury Kraju Kwitnącej Wiśni