Patrycja Wysocka i Patrycja Nowakowska prelegentkami 25. Kongresu Nuclear Inter Jura w Warszawie
Konferencje, Varia
7 listopada 2024
Był to 25. kongres w cyklu konferencji INLA, które stały się wiodącymi międzynarodowymi wydarzeniami przyciągającymi przedstawicieli rządu, organów regulacyjnych, specjalistów w dziedzinie energetyki jądrowej, prawników, naukowców i inne osoby zaangażowane w prawo atomowe. Kongres odbył się w dniach 3-7 listopada w Warszawie. Celem Kongresu było promowanie badań nad kwestiami prawnymi związanymi z pokojowym wykorzystaniem energii jądrowej oraz zachęcanie do wymiany informacji w tej dziedzinie.
W wydarzeniu wzięli udział:
- Patrycja Wysocka, partner KKG, co-leader Praktyki Energetyki i Zasobów Naturalnych, w Sesji 13: „Międzynarodowe i europejskie ramy prawne dla rozwoju projektów ANT”, z prezentacją zatytułowaną „Czy małe reaktory modułowe mogą odegrać kluczową rolę na drodze do dekarbonizacji sektora przemysłowego? Wyzwania prawne” oraz
- Patrycja Nowakowska, KKG counsel, ekspert Praktyki Energetyki i Zasobów Naturalnych, w sesji 8: „Równoważenie odpowiedzialności i ryzyka: odpowiedzialność i ubezpieczenia jądrowe” z prezentacją zatytułowaną „Regulacja roszczeń z tytułu szkód jądrowych w Polsce: Analiza i diagnoza”.
Kongres stanowił dla uczestników cenną okazję do wymiany wiedzy i pomysłów na temat roli prawa jądrowego na różnych etapach cyklu życia obiektu jądrowego, poruszając aspekty prawne i regulacyjne dotyczące nowych technologii, planowanych inwestycji i lokalnych wymogów dotyczących treści, które są zbieżne z zainteresowaniami grup roboczych INLA.
Organizacja Kongresu była zgodna z polską strategią bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej i miała kluczowe znaczenie dla przygotowania krajowych podmiotów do wdrożenia Programu Polskiej Energetyki Jądrowej (PPEJ) i nowych technologii, w tym małych reaktorów modułowych (SMR).
Więcej informacji na temat kongresu znajdą Państwo na stronie Nuclear Inter Jura 2024.
Kongres Nuclear Inter Jura 2024 został zorganizowany w Polsce przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Prawa Jądrowego (INLA) we współpracy z Dolnośląskim Instytutem Studiów Energetycznych (DISE Energy).