Paulina Bykowska

W Kubas Kos Gałkowski od

2018

Kontakt

paulina.bykowska@kkg.pl

+48126194091

Języki

angielski

Doświadczenie

Adwokat. Specjalizuje się w prawie cywilnym materialnym i procesowym, w szczególności w prawie umów. Współpracuje z zespołem zajmującym się skomplikowanymi postępowaniami sądowymi i arbitrażowymi z zakresu szeroko rozumianego prawa cywilnego i gospodarczego, prawem spółek oraz prawem nieruchomości. Posiada doświadczenie między innymi w sprawach dotyczących sektora budowlanego, energetycznego, ubezpieczeniowego, motoryzacyjnego a także w sprawach dotyczących międzynarodowego obrotu prawnego. Posiada doświadczenie w sprawach dotyczących roszczeń związanych z realizacją umów o roboty budowlane, umów dystrybucyjnych, umów ubezpieczenia, a także w sprawach związanych z obrotem nieruchomościami, uzgadnianiem treści ksiąg wieczystych i w postępowaniach upadłościowych. Ponadto do zakresu jej zainteresowań zalicza się prawo spółek, prawo ubezpieczeń gospodarczych i prawo własności intelektualnej.

Wyróżnienia i nagrody

  • wyróżnienie za udział w eliminacjach izbowych Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla Aplikantów Adwokackich (2021)

Członkostwo

  • ORA Kraków

Edukacja

2022
wpis na listę adwokatów
2021
studia licencjackie: Prawo własności intelektualnej i nowych mediów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego
2020
Podyplomowe Studia Akademia Spółek, Szkoła Główna Handlowa
2018
studia magisterskie: Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (dyplom z wyróżnieniem)

Prywatnie

miłośniczka Tatr, chętnie biega, jeździ na rowerze i czyta biografie