Maria Łuszpińska

W Kubas Kos Gałkowski od

2013

Kontakt

maria.luszpinska@kkg.pl

+48126194040

Języki

angielski, niemiecki

Doświadczenie

Radca prawny. Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie cywilnym i gospodarczym, w tym w szczególności w prawie zobowiązań i prawie ubezpieczeń gospodarczych.

Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa cywilnego (w szczególności prawa zobowiązań i prawa rzeczowego), prawa pracy oraz prawa bankowego. Współpracowała z zespołem zajmującym się sprawami procesowymi w ramach kompleksowej obsługi prawnej jednego z wiodących banków w Polsce.

W codziennej pracy zajmuje się przede wszystkim postępowaniami sądowymi, w tym postępowaniami grupowymi – od oceny szans procesowych powierzanych spraw na etapie przedprocesowym, przez postępowanie zabezpieczające i rozpoznawcze, aż po postępowanie egzekucyjne. Swoją praktykę koncentruje również na wszechstronnym doradztwie prawnym dla podmiotów gospodarczych. Interesuje się ponadto prawem karnym oraz niemieckim prawem spółek handlowych.

Członkostwo

  • OIRP Kraków

Edukacja

2017
wpis na listę radców prawnych
2012

studia magisterskie: Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego

Prywatnie

trenuje Karate Kyokushinkai, kocha górskie wędrówki, uprawia rolkarstwo i narciarstwo; ponadto interesuje się kolarstwem górskim (MTB) i grą na gitarze akustycznej