Krzysztof Ściborowski

W Kubas Kos Gałkowski od

2012

Kontakt

krzysztof.sciborowski@kkg.pl

+48126194040

Języki

angielski

Doświadczenie

Adwokat, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Specjalizuje się w prawie cywilnym oraz prawie gospodarczym i handlowym – szczególnie w zakresie prawa zobowiązań i prawa umów oraz prawa spółek handlowych. Prowadzi projekty M&A oraz audyty prawne (DD) spółek. Uczestniczył w projektach zawierania umów inwestycyjnych, w tym tworzenia przedsięwzięć typu joint-venture i start-up.

Istotną częścią jego praktyki zawodowej jest przygotowywanie projektów i negocjowanie umów, doradztwo w przedmiocie minimalizacji ryzyka ponoszenia odpowiedzialności kontraktowej, a także sporządzanie opinii z zakresu prawa cywilnego oraz gospodarczego i handlowego. Prowadzi sprawy dotyczące sporów transakcyjnych i post-transakcyjnych, korporacyjnych i z zakresu rynku kapitałowego oraz sporów na tle czynów nieuczciwej konkurencji.

Prowadzi bieżącą obsługę prawną przedsiębiorców i osób fizycznych (krajowych i zagranicznych). Doradza i reprezentuje klientów w postępowaniach cywilnych, gospodarczych, administracyjnych i sądowoadministracyjnych.

W swojej dotychczasowej praktyce doradzał i reprezentował klientów z branży budowlanej i deweloperskiej, handlowej i usługowej, produkcyjnej i przemysłowej, recyklingowej, energetycznej, spożywczej oraz bankowej.

Członkostwo

  • ORA Kraków

Edukacja

2015

wpis na listę adwokatów

2011

studia magisterskie: Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego

Prywatnie

Prywatnie wielbiciel gier planszowych, muzyki metalowej i szeroko pojętej fantastyki.