Grzegorz Pobożniak

W Kubas Kos Gałkowski od

2006

Kontakt

grzegorz.pobozniak@kkg.pl

+48126194087

Języki

angielski, niemiecki

Doświadczenie

Adwokat. Reprezentuje klientów korporacyjnych w postępowaniach cywilnych, administracyjnych i sądowo-administracyjnych, a także w postępowaniach arbitrażowych. Zajmuje się bieżącą obsługą prawną podmiotów gospodarczych, prowadząc dla nich długofalowe projekty w sprawach korporacyjnych i handlowych. Wspiera klientów w strategicznym i bezpiecznym zarządzaniu – od taktyki negocjacyjnej do najnowszych instrumentów korporacyjnych, a także w realizacji wieloletnich projektów strategicznych. Posiada doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi procesów inwestycyjnych, szczególnie z zakresu inwestycji deweloperskich, a także nowych technologii.

Odpowiada za politykę compliance w zakresie ochrony danych osobowych. Doradzał klientom w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, w tym w atypowych formach, z branży budowlanej, nowych technologii, energetycznej, deweloperskiej, spożywczej, handlu internetowego oraz produkcyjnej. Szkoli w praktyce business, w tym w szczególności takie sektory jak energetyczny, nowych technologii, a także inne branże z zakresu ochrony danych osobowych i compliance.

Wiceprzewodniczący Ethics Subcommittee, wchodzącej w skład Commercial & Business Litigation Committee, działającej przy American Bar Association.

Członkostwo

  • American Bar Association
  • International Bar Association
  • ORA Kraków

Edukacja

2022
studia podyplomowe: Prawo Nowych Technologii w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk
2021
Zarządzanie przedsiębiorstwem – studia menedżerskie w Krakowskiej Szkole Biznesu przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie
2014
wpis na listę adwokatów
2010

wpis na listę radców prawnych

2006

Szkoła Prawa Amerykańskiego, The Catholic University of America, Uniwersytet Jagielloński

 

studia magisterskie: Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego

Prywatnie

uprawia pływanie, jazdę na nartach, turystykę wysokogórską