Dominik Gałkowski

W Kubas Kos Gałkowski od

2000

Kontakt

dominik.galkowski@kkg.pl

+48126194050

Języki

angielski

Doświadczenie

Adwokat. Lider Praktyki Restructurization & Insolvency. Ekspert z zakresu postępowań sądowych, w tym postępowań grupowych. Odznaczony medalem pamiątkowym „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości” w uznaniu za szczególne zaangażowanie w prace Zespołu Ministra Sprawiedliwości do spraw nowelizacji Prawa upadłościowego i naprawczego (2012-2015). Członek Zespołu ds. przygotowania projektu przepisów w zakresie rozwoju, optymalizacji i reformy podmiotów szpitalnych, działającego przy Ministrze Zdrowia (2021). Nadzoruje dział prawa upadłości i restrukturyzacji przedsiębiorstw, od 2022 roku wyróżniany w rankingu Poland’s Best Law Firms, przeprowadzanym przez magazyn Forbes. Reprezentant Kubas Kos Gałkowski w Elite Global Legal Alliance (EGLA).

Prowadzi projekty dotyczące zmian podmiotowych przedsiębiorstw – fuzje, przejęcia i inne formy restrukturyzacji oraz upadłości. Posiada również bogate doświadczenie w zakresie reprezentacji klientów w postępowaniach administracyjnych i sądowoadministracyjnych, w szczególności związanych z organizacją i przebiegiem procesów inwestycyjnych. Obsługuje firmy działające w różnych branżach, m.in. budowlanej, transportowej, kolejowej, produkcji opakowań oraz FMCG.

Wyróżnienia i nagrody

  • Medal pamiątkowy „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości” dla Członków Zespołu Ministra Sprawiedliwości do spraw nowelizacji Prawa upadłościowego i naprawczego, w uznaniu za szczególne zaangażowanie w prace Zespołu, 2014

Członkostwo

  • American Bar Association
  • Elite Global Legal Alliance (EGLA)
  • International Bar Association
  • ORA Kraków

Edukacja

2005
egzamin adwokacki z drugą lokatą w Krakowie
2002
staż w Baker&McKenzie, Melbourne, Australia
2000
studia magisterskie: Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego

Prywatnie

lubi dobrą literaturę, podróże i zwierzęta