Śniadanie prawnicze w Pałacu Sobańskich

Konferencje

15 kwietnia 2008

Partnerzy: mec. Rafał Kos i mec. Henryk Gaertner reprezentowali Kancelarię podczas śniadania prawniczego organizowanego wraz z Harvard Biznes Review Polska oraz Wolters Kluwer Polska w Klubie Polskiej Rady Biznesu w Pałacu Sobańskich. Tematem śniadania była odpowiedzialność członków zarządów.
W trakcie spotkania i dyskusji, uwzględniającej tak aktualny stan orzecznictwa, jak i osobiste doświadczenie prelegentów, odpowiedzieliśmy min. na następujące pytania:

  • Czy członek zarządu ponosi odpowiedzialność za zaangażowanie spółki w spór sądowy, który zakończył się porażką spółki?
  • Czy zasada kolegialnego działania zarządu w spółce akcyjnej oraz podziału pracy i nadzoru oznacza, że ryzyko odpowiedzialności za szkodę spowodowaną decyzją jednego z członków zarządu ponoszą wszyscy zarządzający?
  • Co powinien zrobić członek zarządu, któremu odmówiono absolutorium dla zminimalizowania ryzyka swej odpowiedzialności? Jak obronić się przed uchwałą uchylającą uchwałę o skwitowaniu?
  • Czy członek zarządu odpowiada za wniesienie do spółki aportu, który obciążony był wadą ukrytą, którą wspólnik przed nim zataił?