Druga edycja Letniej Akademii Arbitrażu i Mediacji Kubas Kos Gałkowski zakończona

CSR

18 czerwca 2016

W dniach 17-18 czerwca odbyła się druga edycja Letniej Akademii Arbitrażu i Mediacji Kubas Kos Gałkowski we Lwowie.

Akademia odbywa się w ramach długoletniej współpracy ze Szkołą Prawa Polskiego i Europejskiego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest to program uzupełniający dla studentów Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki.

Warsztaty promujące arbitraż i mediację jako metody rozwiązywania sporów prowadzili Współpracownicy Kubas Kos Gałkowski: Maciej Durbas, Kuba Gąsiorowski oraz Paweł Sikora. Zajęcia obejmowały zagadnienia z zakresu polskiego i międzynarodowego postępowania cywilnego, arbitrażu oraz mediacji.

 

O Szkole Prawa Polskiego i Europejskiego WPiA UJ we Lwowie:

W roku akademickim 2007/2008 nawiązana została współpraca z Narodowym Uniwersytetem im. Iwana Franki we Lwowie w ramach Szkoły Prawa Polskiego i Europejskiego. Wykłady w Szkole prowadzone są w języku polskim przez pracowników naukowych Wydziału Prawa i Administracji UJ oraz zaproszonych wykładowców z innych ośrodków akademickich Polski i Europy. Pełny cykl zajęć Szkoły, składający się z kursu prawniczego języka polskiego oraz wykładów z przedmiotów prawniczych, trwa jeden rok akademicki.